medyauzmani.com
Atatürk çiçeği bakımı nasıldır? kendin yap balkon bahçesi – Yemek Fikirleri

Atatürk çiçeği bakımı nasıldır? kendin yap balkon bahçesi

Atatürk çiçeği dekorasyona renk ve canlılık katmaya devam ediyor. Güzel yaprakları ve sıcak renkleri ile ayırt edilen “Atatürk çiçeği bakımı nasıl yapılır” sorusunun cevabı sıklıkla aranır. Bu özel çiçek çeşitli marketlerden veya çiçek standlarından satın alınabilir. Kırmızı, krem ​​ve pembe yapraklarının yanı sıra dünyanın en çok satan çiçekleri arasındadır. Peki, Atatürk çiçeği bakımı nasıl yapılır? İşte önemli ipuçları!

Satın alma aşaması!

Atatürk çiçeği soğuğa çok duyarlıdır. Bu özellik bir çiçek satın alma aşamasında çok önemlidir. Birçok mağazada giriş alanlarına yerleştirilmiş bu çiçeği görebilirsiniz. Çiçekler burada sürekli olarak taslaklara maruz kalır. Bu da çiçeklerin kısa sürede bozulmasına ve ömürlerinin kısalmasına neden olur. Bu sorunu sıcak satış alanında Atatürk çiçeklerinden birini seçerek ya da doğrudan çiçekçiden alışveriş yaparak çözebilirsiniz.

Atatürk çiçeği bakımı: toprak ve saksı seçimi

Atatürk çiçeği saksısını ve toprağını seçmeAtatürk çiçeği turba açısından gevşek, geçirgen toprakları sever. Bu toprağı “kendin yap” mağazalarından veya çiçekçilerden satın alabilirsiniz. Süs toprağı olarak adlandırılan bu toprak için tencerenin altında fazla suyun akacağı delikler olmalıdır. Saksıyı yılda bir kez değiştirebilirsiniz. Saksınızı bir beden diktiğinizde bitkinizin köklerinin rahat etmesini sağlamış olursunuz.

Atatürk çiçeği Bakımı: Doğru Siteyi Seçme

Atatürk çiçeği bakımı nasıl yapılırAtatürk çiçeği sağlıklı büyümek için sıcak ve hafif bir yere ihtiyaç duyar. Doğrudan cereyan veya güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Pencere pervazları Atatürk çiçeği için uygun yerler değildir. Ancak pervaz çok fazla güneş ışığına maruz kalmıyorsa pervaza koymak mümkündür. Atatürk çiçeği yaprakları renkli, yoğun ve gölgelidir. Bu rengi korumak için günde 12 saatten az ışık/güneş ışığı alması gerekir.

Atatürk çiçeği bakımı: çiçeklenme süreci

Renkli taze çiçekler

Atatürk çiçeği, günler azalmaya başladığında çiçeklenme aşamasına girer. Bazen bu çiçeklerin “blöf yapılması” gerekir. Nasıl? Ev ışıklarının geç saatlere kadar sönmediği ve parlak kaldığı günler bitkiler için çok uzun. Atatürk çiçeği, yaprakları mükemmel renk ve çiçek açana kadar yaklaşık 6 hafta boyunca 12 saat karanlık bir odada tutulabilir. Bazen bir karton kutu ile ışıktan korunabilir. Bu küçük hileler sayesinde Atatürk çiçeği çiçek açmanız çok daha kolay olacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın