medyauzmani.com
Ayhan Sesimoğlu kimdir? (Ayhan Cecimoğlu kaç yaşında ve nereli?) – Yemek Fikirleri

Ayhan Sesimoğlu kimdir? (Ayhan Cecimoğlu kaç yaşında ve nereli?)

Ayhan Sesimoğlu, Oyko Serter’in ev sahipliğinde düzenlenen yeni yarışma programı “Chef Academy”nin jüri üyelerinden biri.

Chef Academy’de 15 yarışmacı hem bireysel hem de toplu olarak birbirleriyle yarışacak, ünlü Türk şefler Arda Türkmen ve Ali Ronai ve gurme Ayhan Seshimoğlu’na karşı hünerlerini sergileyecek.

AYHAN SICIMOĞLU kimdir?

Ayhan Sesimoğlu, 25 Ağustos 1950 üzerine Niğde’de dünyaya geldi. Türk müzisyen, gezgin, radyo sunucusu, televizyon programcısı ve iş adamıdır. Caesarea’dan geliyor Bir aileye ait. Babası 1957-1959 yılları arasında Kayseri belediye başkanıydı. Şahap Sicimoğlu.

Sicimoğlu, Talas Amerikan Okulu ve Tarsus Amerikan Koleji’nde okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Üniversiteden sonra fotoğrafçılık ve sinema bölümleri okumak için İngiltere’ye gitti. Daha sonra moda fotoğrafçılığı için Roma’ya gitti ve orada dört yıl yaşadı.

Ayhan Sesimoğlu, Çeşitli televizyon kanallarında hazırlayıp sunduğu gezi kültürü programları ile geniş kitlelere tanındı. Üniversite yıllarından beri Latin müziği araştıran ve çalan Sicimoğlu, Türkiye’nin önde gelen perküsyon sanatçılarından biridir.

Sicimoğlu, Geçimini daha çok müzik ve sanattan sağlayan sanatçı, yaşadığı şehirlerde funk, latin, pop gibi farklı türlerde sahne aldı. Üniversite yıllarında tanıştı. Mazhar Al-Anson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Galip Buransu Yetmişlerde gibi isimlerle beşinci ipucu adında bir funk grubu kurdular. bronzlaştırıcı çaldı

Exciting, Hop Sit, Hop Up gibi o dönemde ses getiren şarkılarında Ayhan Sicimoğlu’nun aranjmanları var. Grubun düzenlediği şarkılar arasında bugün karşı elDaha sonra çok uluslu güç Grubun şarkılarından biri olacak. Grup yetmişlerin sonlarında dağıldıktan sonra Ayhan Sesimoğlu Kariyerine bireysel olarak devam etti. Takip eden yıllarda çok uluslu güç Grubun popüler şarkılarından biri Peki, anladık Parça, yakın arkadaşı Ayhan Sesimoğlu’na ithaf edildi Anson’ın görünüşü açıkladı.

Bir süre tekstil sektörüyle de uğraşan sanatçı, son yıllarda Ayhan Cecimoğlu ile çeşitli televizyon kanallarında yer aldı. Renkler adlı bir seyahat kültürü programı yapıyor. latince yıldız Kendi grubuyla perküsyon gösterileri yapıyor. Aisha Sicimoğlu’nun kızı Ayrıca müzikle uğraşıyor ve şarkı söyleyen bir opera sanatçısı olarak çalışıyor.

NTV uygulamasını indirin ve gelişmelerden haberdar olun

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın