Bu yıl 24-28 Ağustos tarihleri ​​arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen dünyanın en büyük arıcılık konferansı Apimondia, Platinum’un Balparmak’tan aldığı destekle başladı. 103 ülkeden katılımla gerçekleşen Apimondia’nın ilk günü büyük ilgiyle karşılandı.

TC Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit KirişçiApimondia’nın katılımıyla gerçekleşen açılış töreni. Balparmak sitesini de ziyaret eden Bakan Kirişçioğlu, Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak’tan sahte bal eğitimi, Ar-Ge eğitimi ve ürünler hakkında bilgi aldı.

Başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerden çok sayıda bakanın katıldığı etkinliğin açılış töreninde konuşma yaptı. Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmaktekrar Apimondia’nın platin sponsoru olmaktan gurur duyduğunu söyledi. “Dünyada çam balı üretimi için önemli olan bu coğrafya, şirketimizin 42 yıllık bal ve arı yolculuğunun temelini oluşturdu”. 42 yıldır kovandan sofraya doğal bal sağlamak için görevlerini yaptıklarını vurguladı. Altıparmak açıklamasına şöyle devam etti: “Dünyanın ilk arı firmalarından biri olan ülkemizde yaklaşık 10.000 arıcı ile iletişim halindeyiz. Ar-Ge merkezimizde yeni ve yenilikçi ürünler, araştırma yöntemleri, paylaşımlar yapıyoruz. Bilimsel çalışmalar ve dünyadaki konferans ve seminerlerin yanı sıra diğer ülkelerde katılım.

ETİKETLER

İstanbul Kongre Merkezi TC Arjantin Vahit Kirişçi apimonda Balparmak Özen Altıparmak Türkiye Çam balı