Bulaşık makinesi kurulumu, kullandığınız türe ve markaya göre değişir. Bu nedenle kullandığınız makineyi doğru bir şekilde tanımanız önemlidir. Ancak bir diğer önemli konu bulaşık makinesinin tasarımıdır. Öyleyse, makinenin nasıl olması gerektiğini görelim.

Kullanım Kılavuzuna başvurduğunuzdan emin olun.

Doğru temizleme ve doldurma prosedürleri aynı tip ürünler için bile farklılık gösterebilir ve makinenizi uzun yıllar boyunca en iyi durumda tutmak için bu kılavuzu her zaman saklamalısınız.

Çatal, Kaşık ve Bıçakların Hazırlanması Önemlidir

Çatal, kaşık ve bıçaklarınızı bulaşık makinesine koymaya gelince, bulaşık makinesi uzmanları bulaşıkları taşımanın en iyi yolunun kulpları yukarı ve keskin tarafları aşağıda tutmak olduğunu söylüyor. Bunun özellikle evde çocuklarınız varsa önemli olduğunu söylüyor çünkü keskin uçları yukarıya dönük gümüş eşyalar kazalara neden olabilir. Ayrıca, özellikle temizlenmemişlerse, çatal uçlarına parmaklarınızla dokunmak, mikrop ve bakteri oluşumuna neden olarak çatal ve bıçaklarınızı temiz tutar.

Ellerinizi yıkayın

Bıçaklar düzenli olarak elde yıkanmalıdır. Bıçakları bulaşık makinesinde yıkamak onları daha çabuk köreltir. Bu yüzden bıçaklarınızı makineye atmayın. Tüm keskinliği kaybolacak ve bıçaklarınızı kullanmadan zayıflatacaksınız.

ETİKETLER

Bulaşık Makinesi Bulaşık makinesini kullanırken bulaşık makinesine limon koyun, bıçaklar makinede yıkanır mı, bulaşık makinesi kokusundan kurtulmak için çatal bıçak nasıl temizlenir.