medyauzmani.com
Dondurmalı puding nasıl yapılır? dondurmalı puding – Yemek Fikirleri

Dondurmalı puding nasıl yapılır? dondurmalı puding

10 dakika. Hazırlanma zamanı

Bu tarifi büyük umutlarla denedim ve sonuç bizi şaşırttı. Hazırlaması çok kolay, görünüşü çok çekici ve soğuk bir tatlı düşünüldüğünde lezzeti tam yerinde. Ama dondurma değil, daha soğuk tatlı. Dondurmalı puding nasıl yapılır sorusunun cevabını internette defalarca aradım. Bu tarifi dondurmalı puding tarifleri arasından seçtim ve denedim. Ama dediğim gibi dondurmadan ziyade “soğuk puding” olarak görülüyorsa özellikle yaz sıcağında afiyetle yenebilir.

Dondurmalı puding tarifi öneriniz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim. Tarifi aldığım videoyu izlemek isterseniz linki buraya bırakın. youtu.be/K9lU5pST_Jk

Dersler

  • İki paket şeker – Ben çikolata ve çilek kullandım.
  • 4 su bardağı süt
  • 7-8 adet dondurulmuş çilek (isteğe bağlı)

Dondurmalı puding nasıl yapılır?

1. İlk önce pudingi iki ayrı küçük tencereye dökün.

2. Daha sonra her birine 2 su bardağı süt, her ikisine de toplam 4 su bardağı süt ekleyin.

3. Genellikle tatlı için gerekenden daha az süt ekliyoruz, bu yüzden buna kanmayın. Bu nedenle normal puding pişirirken, puding yapmaya göre daha sıkı bir doku gerekir.

4. Sütü eklediğiniz muhallebi kaplarını ocağa alın.

5. Orta ateşte hiç topak kalmayacak şekilde sürekli karıştırarak pişirin.

6. Pişmiş pudingi oda sıcaklığına soğumaya bırakın ve soğurken sık sık karıştırın.

7. Soğuyan ve oda sıcaklığına gelen pudingi tamamen pürüzsüz bir kıvam alana kadar el mikseri ile çırpın.

8. Pudinge istediğiniz gibi donmuş meyve ekleyebilirsiniz. Derin dondurucudan çıkardığım çilekleri küçük küçük dilimleyerek çilekli pudingin üzerine ekledim.

9. Pudingi ayrı donmuş kaplara ve dondurma kalıplarına koyun. Buzdolabında 8 saat kadar bekletin.

10. 8 saatin sonunda muhallebi içleri hazır. Zevkle kullanabilirsiniz. Buzdolabında uzun süre bekletmeden yemenizi tavsiye ederim. Dondurucuda uzun süre bırakıldığında dondurma kıvamında olmadığı için taş gibi soğur ve lezzeti azalır.

Dondurmalı puding nasıl yapılır?

Dondurma bu tarifteki tatlıdan yapılır. Daha sonra buzlukta bir süre beklettikten sonra krem ​​şanti ile karıştırılır. Kenton, çırpılmış krema kullanarak dondurmalı pudingin nasıl yapılacağına dair bir YouTube videosu paylaştı. Bu tarifi henüz denemedim ama ilk fırsatta deneyeceğim ve sizin için linki buraya bırakacağım. youtu.be/-qk6gwgitag

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın