medyauzmani.com
Farklı kültürleri bir araya getiren lezzetli festival başlıyor: United Kitchens – Yemek Fikirleri

Farklı kültürleri bir araya getiren lezzetli festival başlıyor: United Kitchens

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Beyoğlu Kültür Yolu faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecek. United Kitchens Çok Kültürlü Festivali Etkinlik hem eğlenmek hem de tadına doyum olmayanları bir araya getiriyor.

16 günlük lezzet festivali

28 Mayıs – 12 Haziran arasında Galataport – Parsel Postanesiİstanbul’da gerçekleştirilecek olan Çok Kültürlü Gastronomi Festivali’nde Anadolu’nun kadim topluluklarının lezzetli mutfakları, asırlık tarifleriyle bir kez daha sofralara geldi. 16 gün sürecek bu etkinlikte, farklı kültürleri 360 derecelik bir açıyla deneyimlemek için şeflerle söyleşiler ve tiyatro gösterileri eşliğinde eşsiz lezzetler eşlik edecek.


Manevi temsilciler buluşuyor

uygulanacak “Şefin Masası” Bu etkinlik ile farklı kültürlerin manevi temsilcileri, yabancı misyon başkanları ve devlet adamları, İstanbul ve Anadolu’nun kadim mutfaklarını bir arada deneyimleyecekler.


Farklı kültürleri bir araya getiren lezzetli festival başlıyor: United Kitchens - 2

Uzman konuşmacılar ve sahne sanatçıları

Türk, Osmanlı, Ermeni, Rum, Musevi ve Süryani mutfağı gibi farklı toplumların ülkemizin mirasına kattığı mutfak ve mutfakların geleneksel tatlarının sunulması durumunda; Levon Bağış, Ali Ronai, Yvette Akko, Tamar Pal, Moj Akgon, Takohi Tovmasyan Müzik ve eğlence gibi alanlarında uzmanları bir araya getiriyorlar.

NTV’yi sosyal medyada takip edin

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın