medyauzmani.com
Son dakika: Fener balığı fiyatı merak ediliyordu! MasterChef Fish gündemdeydi: Fener Balığı tadı ve görüntüsü nasıl? Fener balığının faydaları nelerdir? – Yemek Fikirleri

Son dakika: Fener balığı fiyatı merak ediliyordu! MasterChef Fish gündemdeydi: Fener Balığı tadı ve görüntüsü nasıl? Fener balığının faydaları nelerdir?

Fener Balığı bu akşam MasterChef yarışmacılarına meydan okuyacak. Bir rakip, en iyi fener balığını yapmak ve ikinci cekete, önlüğe sahip olmak istiyor. Ama fener balığı nasıl yapılır?

fener balığı nedir?

Fener balığı, Lophiidae ailesine ait bir balık türüdür. Yüzünün önünde asılı feneri ile denizin derinliklerindeki karanlıkta ışığını yakarak küçük balıkları yakalar. Türkiye’nin Akdeniz, Ege ve Marmara denizlerinde bulunur. Atlantik Okyanusunda da bulunur.

Fener balığı yer misin?

Fener balığı yemek için kullanılır. Fener balığı beyaz etli bir balık olmasına rağmen pişirildikten sonra beyaz kalır. Fener Balığının yemeklerde nasıl kullanıldığına baktığımızda dilimlendikten sonra kızartılarak da yenebilir.

Fener balığının faydaları

Kılçık yapısı çok fazla olduğu için sadece yenebilen kısım kuyruk kısmında kalan etli kısımdır. Bu nedenle değerli bir balıktır. Ancak tüketim sağlandığında enerji verdiği ve zihne fayda sağladığı ifade edilmiştir.
Vücudu besleyen ve birçok dış etkenden koruyan fosfor, iyot ve kalsiyum açısından da oldukça zengindir. Bu vücudun direncini arttırır.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın